Scroll Top

Outlook 2007 Kurulumu Videolu

Outlook Kurulumu Videolu Anlatım

E-mail hesaplarınızı eğer web mail dışında pop3 ve imap portokol ile kullanımına izin verilmişse Outlook 2007 gibi programlara kurabilir ve kullanabilirsiniz. Outlook 2007’de mail kurulumunu videolu bir şekilde anlatıyoruz. Resimli anlatım arıyorsanız tıklayınız.

 

Outlook 2007 Kurulumu Nasıl Yapılır ?

Videolu kurulum örneklerimizde POP3 kurulumların ekran kayıtlarını paylaşıyoruz. 3 adet videomuz var. Bir videomuzda sadece SSL(şifreli bağlantı) kurulumu anlattık. Diğer videolarımızda SSL pasif POP3 kurulumları Türkçe ve İngilizce Outlook arayüzünde anlattık. Bu arada Outlook kurulumunda size en karmaşık gelebilecek gelişmiş sekmesi ekranı için videodaki port numaraları ile size dijital ajansınızın bildirdiği bilgiler aynı olmayabilir, siz videodakini değil size bildirilen port numaralarını kullanınız.

 

1. Outlook 2007 – POP3 – SSL Pasif Kurulum

Bu e-mail kurulum videosunda SSL gerekmeyen bir POP3 ve SMTP sunucu için kurulum yaptık. Bize bildirilen giden sunucu port numarası 26 olduğu için bunu kullandık. Siz de 587 olabilir. Ne bildirildiyse onu kullanınız.

 

 2. Outlook 2007 -POP3 – SSL Aktif E-Mail Kurulumu

Bu e-mail kurulum videosunda ise POP3 bir hesap türünde, SSL (Şifreli bağlantı) gerektiren bir kurulum gerçekleştirdik. Şifreli bağlantı kurulumlarında sadece gelişmiş sekmesinde yer alan port numaraları ve SSL seçenekleri farklı ayarlanır. Diğer ekranlarda yer alan ayarlar aynıdır.

er size web hosting firmanız tarafından SSL destekli bir e-mail hizmeti sağlanmışsa bu kurulumu yapabilirsiniz.

 3. Outlook 2007 İngilizce Arayüz – POP3 – SSL Pasif Kurulum

 

SSL gerekmeyen bir POP3 ve SMTP sunucu için ingilizce arayüzde kurulum yaptık.

Studio Martin / Dekemhost / Tech Lab / Türkiye

Benzer Gönderiler

bir yorum bırakın